1-ви януари се чества като ден на мира и разбирателството между хората и народите. Ден за обединението на човечеството в едно голямо семейство.
Честването на този празник започва през 2007 година по инициатива на американската фондация „Световно семейство“ с подкрепата на Конгреса на САЩ и на Общото събрание на ООН.
Идеята е това да не бъде просто един ден, споделен от всички народи, култури и религии, а той да се превърне в своеобразен еталон на по-високи стандарти и граници в общуването между хората през 21 век. Световният ден на глобалното семейство е с една идея – идеята единство, сътрудничество и разбирателство да се интегрират в едно цяло.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
България се подготвя за променливо време през следващите 24 часа. Очаква се значителна облачност, валежи…
Синоптици предупреждават за рязка промяна във времето през идните дни. Очакват се студени въздушни маси,…
Специализирани полицейски операции за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата обхванаха страната през…
Кърлежите са малки, но потенциално опасни паразити, които могат да пренасят различни заболявания. С настъпването…
Движението по автомагистрала „Хемус“ в посока Варна беше временно затруднено днес заради инцидент с тежкотоварен…
Сериозен инцидент с котел на пелети стана в мандра в село Костенковци, община Габрово, в…
Leave a Comment