Столицата получи 150 000 лв. от щедър собственик на мол

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

150 000 лв. дарение направи на Столичната община собственикът на мол “Парадайс”.

Става дума за дружеството “Булфелд” ЕООД, което притежава търговския център. То е собственост на южноафриканския фонд NEPI, пише „24 часа“.

Волята на дарителя според доклада, който СОС гласува вчера, е средствата да отидат за две инициативи.

С 35 000 лв. ще бъде купена защитна екипировка за 50 от служителите на общинската дирекция по аварийна помощ и превенция. За нуждите на дирекцията ще бъде купен и дрон. За него са предвидени да отидат 15 000 лв. от дарението.

С останалите 100 000 лв. ще бъде направен основен ремонт на градинката при пл. “Папа Йоан Павел II”, която се намира близо до 120-о училище в “Лозенец”. Предвижда се ремонт на алеите, осветлението, детската площадка и ново озеленяване. Според договора дейностите трябва да бъдат изпълнени до края на 2020 г.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ