България

Кметът на Пловдив с изумителен празничен жест. Дарява една заплата на първото бебе за годината

Кметът Здравко Димитров ще дари една кметска заплата на първото бебе на 2020-а година. Това съобщи градоначалникът в профила си във Фейсбук.

„На първото бебе, което се роди в през Новата 2020 година, ще даря една кметска заплата и специална грамота от Община Пловдив.
Децата са нашето бъдеще и всичко, което правим трябва да бъде с мисъл за тях. Пловдив трябва да става все по-добро място за живеене, за да се повиши и раждаемостта.
Амбицията на моя екип е още в първата година на мандата да започне строителството на една нова детска градина и едно училище“, написа Зико.

Кметската заплата в Пловдив е около 1500 лева, която е една от най-ниските в страната.

Относно детските градини, през новата година се очаква да стартират поне две. Едната е на улица „Богомил“ по „Региони в растеж“, както и на бул. „Ал. Стамболийски“ близо до кръстовището с ул. „Пере Тошев.

Кметът бе дал заявка, че нова сграда на Математическата гимназия също му е приоритет, като е възможно той да визира именно нея.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 3 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 3 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 3 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 3 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 3 дни