Хиляди червеи, наподобяващи мъжки полови органи, заляха плаж в Калифорния. Въпросните създания представляват дебели червеи, които са от вида Urechis caupo.
Въпреки че от биологична гледна точка са категоризирани като червеи, те са по-известни с названието “пенисовидни риби“, пише novini.bg. Живеят дълбоко под земята, но след преминаването на последната буря в района са били изровени на повърхността и така в един момент изпълнили целия плаж.
Според учени този тип червеи са се появили преди около 300 млн. години и живеят средно по 25 години.
В някои страни от Азия, като Южна Корея, например, червеите от вида Urechis caupo са считани за деликатес.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment