Днес в низините и котловините ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Над останалата част от България ще бъде облачно и със слаби превалявания от дъжд.
По-значителни ще са количествата на валежа в планинските райони и привечер на места в Предбалкана и Южна България дъждът ще се примесва със сняг. Ще духа слаб, в Източна България – умерен североизточен вятър.
Максималните температури ще са предимно между 2° и 7°, в районите с трайна мъгла температурите ще са без съществен дневен ход.
Над планините ще бъде облачно и с валежи предимно от сняг, слаб. Под около 1200 метра валежите ще са от дъжд.
Ще духа умерен до силен югоизточен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 2°, на 2000 метра – минус 3°.
По Черноморието ще бъде облачно и на места по северното крайбрежие ще превали слаб дъжд.
Сутринта на места видимостта ще е намалена. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 8-10°.
Температурата на морската вода е 11-13°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Движението по път III-3504 в участъка между Орляне и Угърчин, при км 22, е временно…
В началото на седмицата ни очаква нестабилна атмосфера с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични…
Само за месец цената на малката потребителска кошница, включваща 21 основни стоки и услуги, е…
Днес Морската градина във Варна беше домакин на детското бягане „Великденски крос с децата на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата е извършила задълбочен контрол…
Трима души бяха транспортирани до шуменската болница след тежък пътен инцидент на булевард „Симеон Велики“…
Leave a Comment