ГДБОП и Специализираната прокуратура извършват действия по разследването на наркогрупа в София и областта, а до момента са задържани 14 лица.
Действия по разследването на организирана престъпна група за разпространение на наркотици в София и в областта се провеждат днес от служители на ГДБОП, под ръководството на Специализираната прокуратура. До момента на територията на столицата, Перник, Нови Искър, Мировяне и Требич са претърсени 18 адреса и 6 автомобила, намерени и иззети са стотици дози амфетамин и марихуана, подготвени за продажба на черния пазар. Количеството наркотични вещества е в процес на установяване.
Задържани по Закона за МВР за срок до 24 часа са 14 лица, като е възможно броят им да се увеличи. Предстои да се определи на кои от тях ще бъдат повдигнати обвинения. Действията по разследването продължават.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Leave a Comment