В Япония учени разработиха спрей, който служи за изкуствена кожа, съставена от микро фибри, съобщава в. „Дейли мейл“.
В състава на новия артикул фигурира специална течност, състояща се от много малки влакна. Те се слепват на повърхността на истинската кожа и създават обвивка с дебелина от около една хилядна от милиметъра.
Така нанесената мембрана е еластична и се разтяга във всички посоки. Спреят не вреди на естествената кожа на човека, защото не я покрива херметично.
Между влакната съществуват микроскопични пролуки, през които преминава въздухът. Козметиците са убедени, че новият продукт ще спомогне за хидратиране на кожата, тъй като емулсията по-дълго задържа влагата в нея.
Новият спрей ще бъде пуснат в продажба на цена от 530 долара. Изкуствената кожа ще бъде предлагана и във вид на лосион, който ще бъде по-евтин от аерозола.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment