Нашествие от мушици в Разград. Заради напастта хората се оплакват, че не могат да дишат и не могат да проветряват домовете си.
Мушиците полепват и по дрехите им. Родителите се тревожат, че не знаят произхода на насекомите и дали не носят зараза, съобщава NOVA.
Местните хора казват, че насекомите политат, когато температурите се повишат. Специалистите предполагат, че мушиците са листни въшки, които не представляват опасност за хората. Точният им вид и произход трябва да бъде установен от експерти в София, към които са изпратени проби.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Четирима педиатри са заявили готовност да се върнат на работа в МБАЛ – Силистра. Очаква…
Кметът на район „Изгрев“ Делян Георгиев сезира прокуратурата и Министерството на вътрешните работи след случай…
„Продължаваме Промяната“ (ПП) проведе извънреден брифинг в Народното събрание, след като Бюджет 2026 беше окончателно…
Сигурността на жителите на област Ямбол е напълно гарантирана и няма основания за паника или…
След 13 часа дебати Народното събрание окончателно прие текстовете на Бюджет 2026. Така приключи бюджетната…
От 1 януари 2027 г. в България се въвежда нов механизъм за изчисляване на трудовия…
Leave a Comment