Министър Ангелкова се среща с “Астрал Холидейз“ и застрахователното дружество „Уника“ по повод прекратяване на дейността на туроператора и започване на процедура по несъстоятелност
Министърът на туризма Николина Ангелкова свиква днес среща с ръководството на „Астрал Холидейз“ и застрахователното дружество „Уника“ АД. Причината е обявеното прекратяване на дейността и започването на процедура по несъстоятелност на туроператора.
„Астрал Холидейз Интернешънъл“ АД има валидна застраховка със застрахователната компания „Уника“ АД. Лимитът на полицата е 700 хил. лв. и е за срок до 14.11.2019 година.
В момента се работи по изясняване на точния брой туристи, които имат договори за туристическа услуга с “Астрал Холидейз“. Дружеството уверява, че пътуванията на основната част от туристите, закупили почивки, които в момента се намират зад граница са платени.
Компанията информира още, че клиенти, закупили само услугата самолетен билет с редовни или нискотарифни авиолинии, също ще осъществят своите пътувания. В официалната позиция на дружеството се казва, че потребителите на .Астрал Холидейз Интернешънъл“ АД, които са внесли депозити или са платили изцяло сумите по своите бъдещи организирани пътувания, но „АСТРАЛ“ не е заплатил към партньор или доставчик, ще бъдат обезщетени както следва по закон.
Министерство на туризма е в непрекъсната връзка с представители на туроператора и следи ситуацията, за да бъдат защитени интересите на туристите според правилата на българското законодателство. Министър Ангелкова ще направи изявление за медиите в 16:00 часа в залата на министерството.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов отправи остро предупреждение към обществото, заявявайки, че рискът от военен…
Със 136 гласа „за“ Народното събрание прие предложението самолетите на Въоръжените сили на САЩ да…
В село Безмер се засилва общественото недоволство срещу плановете за разполагане на американски самолети-цистерни в…
Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с официална позиция след решението на Министерския съвет да…
Европейското командване на въоръжените сили на САЩ (USEUCOM) заяви, че следи отблизо ситуацията в България.…
Криминален инцидент разтърси Благоевград късно снощи. Непълнолетен младеж беше задържан от полицията, след като нарани…
Leave a Comment