Първата космическа разходка на жени отново е на дневен ред, 6 месеца след като проблем със скафандри доведе до отменянето й, съобщи Асошийетед прес.
НАСА оповести, че две жени на борда на Международната космическа станция (МКС) ще излязат заедно в открития космос по-късно този месец. Астронавтките Кристина Кох и Джесика Меир ще направят космическа разходка на 21 октомври, за да свържат нови по-мощни акумулатори със слънчевите панели на станцията.
Кох трябваше да излезе в открития космос заедно с друга жена от екипажа през март. Но няколко дни преди планираната космическа разходка НАСА я отмени, тъй като нямаше достатъчно време за осигуряване на втори скафандър със средни размери. Той бе доставен на борда на МКС през юни
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Често срещани практики за събиране на дългове объркват гражданите, които ги приемат за телефонни измами.…
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) разпореди унищожаването на над 2 тона кисело мляко…
Днес над България ще преобладава слънчево време, но на места ще духа силен вятър. Температурите…
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
Leave a Comment