Британски шофьор похарчи £30 000 (€33 700) от спестяванията си в продължила три години юридическа битка „за справедливост“, за да докаже, че е бил глобен погрешно със £100 (€112) за превишена скорост, съобщава BBC.
71-годишният Ричард Кийдуел твърди, че съдебната система страда от „сериозни недостатъци“, а парите били предназначени за наследство за синовете му, пише Факти.бг.
Според упорития англичанин камера го заснела погрешно да кара с 35 мили/ч (56 км/ч) при ограничение 30 (48 км/ч) през ноември 2016 г. Кийдуел твърди, че бил безкрайно изненадан от глобата и не можел да повярва, че е превишил позволената скорост.
Пенсионираният инженер наел експерт по видеозаписи и електроника, който да докаже пред съда, че камерата може да е била задействана от автомобил в съседната лента или просто да не отчита правилно скоростта. Магистратите обаче отхвърлили аргументите му и Киидуел изгубил делото, а след това и обжалването.
Мъжът очаквал случаят да бъде разрешен бързо в негова полза, но когато теглил чертата, се оказало, че е похарчил £21 000 (€23 563) за адвокат, £7 000 (€7 854) за съдебни разноски и неясно още колко за транспортни разходи.
„До гуша ми дойде системата да мачка обикновените хорица. Съжалявам за профуканите пари. Просто исках справедливост“, оплаква се Киидуел, чието семейство съвсем разбираемо не било във възторг от ината му и пропиляното наследство.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 23 юли, времето в България…
Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов отправи остро предупреждение към обществото, заявявайки, че рискът от военен…
Със 136 гласа „за“ Народното събрание прие предложението самолетите на Въоръжените сили на САЩ да…
В село Безмер се засилва общественото недоволство срещу плановете за разполагане на американски самолети-цистерни в…
Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с официална позиция след решението на Министерския съвет да…
Европейското командване на въоръжените сили на САЩ (USEUCOM) заяви, че следи отблизо ситуацията в България.…
Leave a Comment