Това е най-голямото количество наркотик, залавяно някога.
Наркотикът е бил завит в хавлии и халати в корабен контейнер, акостирал в Съфолк, пише Би Би Си.
Акцията е дело на Националната агенция по престъпността (NCA). Служителите иззели пратката, след което изпратили контейнера по зададения маршрут към Антверпен.
След това бил натоварен на камион, който пристигнал холандския град Ротердам. Там полицията арестувала четирима души при разтоварването.
По думите на полицията това е най-голямата пратка, достигала бреговете на Великобритания.
Според кореспонденти на британската медия хероинът опакован в пакети по 1 кг, идва от Пакистан. Според информацията отнело на полицията 6 часа да изнесе огромната пратка.
В началото на август при подобни обстоятелства бяха намерени 400 кг хероин за около 40 млн. паунда.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment