Крими

Дете намери 43-годишен строител, пребит до смърт в столична градинка

Охранителна камера вероятно е снимала целия екшън, разследват пиянски скандал.

Дете на 13 г. е намерило трупа на 43-годишния строителен работник, който беше убит в нощта срещу неделя в София, научи “24 часа“.
Хлапето тръгнало рано от вкъщи, за да разходи семейното куче в кв. “Изток“ – малко след 7 сутринта в неделя. Отишло в малкия парк до канала на ул. “Тинтява“, съвсем близо до сградата на Пътна полиция. Тичайки между пейките, изведнъж кучето започнало да лае силно и да подскача. Отвело стопанина си до пейки наблизо.

Детето изтръпнало от ужас, когато видяло, че там лежи окървавен труп на мъж. Веднага извикало майка си. Жената пристигнала след минути и забелязала, че главата на човека е окървавена. Обадила се в полицията. На мястото веднага пристигнали криминалисти. Убитият бил облечен с дрехи на строителен работник. Още първоначалният оглед показал, че е удрян по главата с твърд предмет и е починал от тежка черепно-мозъчна травма. Близо до трупа е намерено и “оръжието”, с което е ликвидиран – дървен кол, подобен на тези, които държат фиданките изправени.

У него са намерени документите му за самоличност и дребна сума пари. Това изключило версията за грабеж. Справка показала, че жертвата е криминално проявен мъж. Имал регистрация за кражби и за шофиране след употреба на алкохол. Иначе бил общ работник на строеж наблизо. Разпитани са негови колеги от бригадата, както и местните безделници и клошари, с които може да се е скарал докато е пил алкохол в парка посред нощ.
Точно на два-три метра от местопрестъплението има охранителна камера, която е насочена към пейките, между които е открит убитият. Записите са иззети от полицията.Жена от квартала разказа пред „24 часа“, че миналата вечер е видяла съмнителен и агресивен мъж, който вървял нервно по улица наблизо. Не бил от квартала. Заради големи строежи в района майтори от различни краища на страната и наемали квартири там.
Иначе кварталът бил спокоен, а в градинката, където е намерен убитият майки разхождали децата си, а възрастни хора – кучетата. Нощем обаче там се събирали клошари и несретници, за да пият алкохол.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Правната комисия одобри замразяване на депутатските заплати на нивото от март 2026 г.

Правната комисия на Народното събрание одобри предложение за замразяване на заплатите на народните представители. Решението…

преди 10 часа
  • България

ГДБОП арестува мъж в Габрово по подозрение в разпространение на детска порнография

Антимафиоти от Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ задържаха мъж в област Габрово по подозрение…

преди 11 часа
  • България

България започна подготовката за „Евровизия 2027“ с първо заседание на организационния комитет

В сградата на Министерския съвет се проведе първото заседание на Организационния комитет, натоварен с подготовката…

преди 11 часа
  • България

Министерството проверява сигнали за 15% натиск върху цени към производители

Министерството на земеделието и храните започна проверки по сигнали за нелоялни търговски практики спрямо земеделски…

преди 11 часа
  • България

България влезе в Европейския механизъм за стабилност, Гълъб Донев участва в Управителния съвет

На 11 юни 2026 г. България направи следваща стъпка към пълната си интеграция в европейските…

преди 11 часа
  • България

Илияна Йотова преназначи проф. Николай Неновски в Управителния съвет на БНБ

Президентът на Република България Илияна Йотова подписа указ за назначаването на проф. Николай Неновски за…

преди 12 часа