Любопитно

Принц Уилям и Кейт летят с децата в икономична класа по 73 паунда билета

Принц Уилям и съпругата му Кейт се качиха в пътнически полет на компанията FlyBe с билети за икономична класа.

Това стана броени дни след като самообявилата се за еко-активист Меган Маркъл, жената на по-малкия брат на Уилям – Хари, предпочете комфорта на частен самолет, с който направи 4 полета за 11 дни със съпруга си по маршрут Лондон – Ница – Лондон и Лондон – Ибиса – Лондон, съобщи „Сън“, цитиран от Канал 3.

След възмутените реакции в социалните мрежи, звездни приятели на Хари и американската актриса, начело със сър Елтън Джон, се хвърлиха да ги оправдават с твърдението, че в пътнически самолет имало заплаха за сигурността на хора от кралското семейство.

Още любопитни новини за известните ще намерите тук

Пътуването на Уилям, Кейт и децата от летището в Норич до Абърдийн, където е шотландската частна лятна резиденция на кралицата – замъка Балморал, опровергаха тезите за някакъв страшен риск за сигурността им. Общата сума за пътуването на петимата от семейството – Уилям, Кейт и децата, не надхвърля 365 паунда (малко над 400 евро), изчисли „Сън“. За сравнение – наемът на частния самолет „Чесна“ за пътуването на Хари и Меган до Франция и обратно, платен от Елтън Джон, е около 20 000 паунда.

Снимки от пистата на малкото летище в Норич показват как принц Уилям се мъчи, помъкнал 4 сака и торби, зад него са 6-годишният Джордж и 4-годишната Шарлот. Отзад вървят мама Кейт с малкия принц Луи и бавачката му, която също се качи на полета в 40-местния самолет.

Един от пасажерите сподели, че в началото помислил, че в самолета се качва познато лице, което счел за футболна звезда. „В началото на полета имах чувството, че на самолета се качи човек, когото познавах, но счетох, че е футболист.

Когато се приземихме, тогава хората видяха два черни джипа Рейндж Роувър на пистата, и изведнъж Уил, Кейт и децата станаха и слязоха. Те изглеждаха просто като едно обикновено семейство, пътуващо заедно. Никой така и не разбра как се качиха в самолета. Не можех да повярвам на очите си – не очакваш да видиш кралски лица на полет в икономична класа“.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

38-годишен мъж изчезна във водите на язовир „Доспат“ след падане от джет

38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…

преди 9 часа
  • България

61-годишен моторист загина при катастрофа край прохода Шипка

Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…

преди 12 часа
  • България

Жегите се завръщат, температурите достигат 35°-40°C към петък

След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…

преди 12 часа
  • България

27 шофьори хванати след употреба на алкохол при мащабна акция на пътя

През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…

преди 12 часа
  • България

Три пожарни екипа гасят сухи треви край Боаза, движението е затруднено

Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…

преди 16 часа
  • България

Пожар на автомобил спря движението на магистрала „Тракия“ към Бургас

Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…

преди 17 часа