България

Шофьор ще плати 850 лв. глоба за шофиране със 115 км/ч.

На 15 август в 14:26 часа е засечен водач на лек автомобил Мазда с великотърновска регистрация, който при ограничение на скоростта от 50 км/ час преминал по ул.“Пирин“ в Нови пазар с 115 км/ час.

На водачът ще бъде съставен акт за установено административно нарушение, като по закон ще бъде лишен от правото да управлява за срок от 3 месеца и ще му бъде наложена парична глоба в размер на 850 лева, съобщават от пресцентъра на полицията.

2178 са установените нарушения на скоростта по време на едноседмичната полицейска операция по линия на ТИСПОЛ, която се проведе на територията на област Шумен.

Целта на засиления контрол на скоростните режими беше да се засили вниманието на водачите към една от най-честите предпоставки за инциденти на пътя- несъобразената или превишена скорост на движение. 90 са установените нарушения през нощта, 2178 са в светлата част на денонощието. При обработените клипове до момента от камерите прави впечатление, че превишението на водачите е с до 30 км/ час над максимално позволената скорост.

459 от нарушенията са установени на територията на РУ- Нови пазар. Най-много са засечените нарушители на 14 август- 134. В началото на полицейската операция на 12 август са установени 11 нарушения. В неделния ден и в края на акцията водачите са шофирали по-отговорно и дисциплинирано и са установени 14 нарушения.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Дете загина, след като изскочи на пътя и бе блъснато от автомобил в Розино

Тежък пътен инцидент почерни карловското село Розино днес. Малко дете е загинало, след като е…

преди 4 минути
  • България

Ръст от 10% на жертвите на пътя: ИПБ настоява за спешни реформи в Пътна полиция

България отчита нов ръст на смъртните случаи при пътнотранспортни произшествия. По данни на Института за…

преди 19 минути
  • България

АМ „Тракия“ временно затворена към София за изтегляне на тир

Автомагистрала „Тракия“ ще бъде временно затворена за движение в платното към София в района на…

преди 34 минути
  • България

Правителството включва Малена и Тервел Замфирови в кампания срещу хазартната зависимост

Хазартната зависимост е сериозен проблем за съвременното общество и изисква незабавни и ефективни мерки. В…

преди 49 минути
  • България

Съдът остави в ареста 37-годишен за опит за сексуално посегателство в Павликени

Съдът наложи „задържане под стража“ на 37-годишен жител на Павликени, привлечен като обвиняем за опит…

преди един час
  • България

Съдът остави в ареста 37-годишен мъж за опит за сексуално посегателство в Павликени

Съдът наложи най-тежката мярка за неотклонение на 37-годишен мъж от Павликени, обвинен в опит за…

преди един час