България

Проф. Герджиков обясни на всички защо Слави не може да регистрира онази партия

Бившият председател на Народното събрание и служебен премиер Огнян Герджиков обясни защо Слави Трифонов не може да регистрира партия. Името „Няма такава държава“ е противозаконно, каза за столичен ежедневник професорът по право.

Забранено е формациите да се наричат с думи, в които се съдържа антидържавна теза, Дългия ще трябва да измисли ново заглавие, смята топ юристът, пише pik.bg.
„Няма такава държава“ е името на партията, с която Слави Трифонов ще блесне и на без това пренаселения политически небосклон. „Няма такава партия“ обаче ще се окаже реалността, след като стана ясно, че името, избрано от Дългия за формацията му, противоречи на изискванията за създаване според закона за политическите партии.

„С това название може и да не издържи пред съда, според мен ще има трудности при регистрацията на формация с името „Няма такава държава“, защото то само по себе си говори за антидържавност“, разяснява проф. Герджиков.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица