Крими

Хванаха обикалящия измамник, търсещ работа по курортите

Задържаха гастролиращия измамник, търсещ работа по Черноморието.

В петък той е бил арестуван от полицията във Варна, след което бил отведен на разпит в Слънчев бряг, съобщава „Нова телевизия“, цитирайки собственика на магазина за сувенири, в който мъжът е кандидатствал за работа, след което е обрал бъдещите си колеги.

Мнимият кандидат за работа обикалял курортите по морето и обирал бъдещите си колеги. През почивните дни в магазин за сувенири в Обзор идва нов кандидат за работа. Момчето се представя за Асен от Плевен.

„Изглежда видимо на около 20 години, разказа ни че е живял много години в Русия, че знае перфектно 5 езика, което беше плюс за него да бъде назначен. В неделя дойде да се запознае с колегите, да го обучим и да види дали това ще му хареса и евентуално в понеделник да бъде назначен”, коментира Лидия Илиева, управител на магазина.

Момчето обаче не чака назначение. Започва да действа още преди да получи работата – докато е настанен в стая с бъдещия си колега Пламен. „Трябваше аз да го обуча тъй като бях на смяна. Сутринта, когато се събудих погледнах, че вратата беше отворена, него го нямаше и първата ми мисъл беше да си погледна портфейла. В него нямаше никакви пари”, каза потърпевшият Пламен Иванов.

Изчезва заплатата, която Пламен получил преди ден, до лев. С нея и мистериозният Асен.

Първоначално новият продавач-консултант не се сторил подозрителен на Пламен и колегите му. Когато връщат лентата назад обаче всичко подсказвало, че става дума за измамник. „Питаше ме за часовника ми дали е скъпа марка, освен това дали спя дълбоко, за да не ме будел. След кражбата навързах нещата. Говореше малко несвързано, някои думи ги бъркаше”, допълни Пламен Иванов.

Пред бъдещите си колеги разказвал, че е работил в Русия и Чехия като сервитьор. След което започнал работа и по Черноморието. „Изглежда на около 20-21 години, русоляв, със сини очи”, описа го Пламен.

Управителят на обекта публикува снимка с лицето на момчето и в социалните мрежи. Измамените се оказват мнозина – по цялото Черноморие.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни