12-годишно момче се удави в река Вит край град Гулянци, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Плевен.
Сигналът за трагедията е подаден късно снощи, информира dir.bg.
Детето отишло с приятелчета да се къпят в реката. До мястото, което избрали обаче имало няколко вира, дълбоки над два метра. Момчето изведнъж потънало и започнало да се дави. Оказало се, че не може да плува и въпреки усилията на приятелите му да му помогнат, се удавило.
Дошлите на място екипи на Бърза помощ и полицията само констатирали смъртта му.
Според местните, въпреки че къпането в река Вит е забранено, децата не се съобразяват със забраната.
За две седмици в страната пет деца загубиха живота си при къпане във водоеми.
На 18 юни две момчета – на 16 и 15 години загубиха живота си. Край Силистра 16-годишният Боян Маринов потъна във водите на река Дунав. Той бил на разходка с трима свои приятели. Когато тийнейджърите стигнали до рибарската стоянка, Боян решил да влезе в реката. Направил няколко скока, но при последния не излязъл. Български и румънски гранични катери издирваха момчето, но до момента търсенето е неуспешно.
При друг инцидент в същия ден 15-годишно момче се удави във водите на река Огоста край монтанското село Портитовци. Тялото му бе открито от водолазен екип.
На 21 юни загинаха други трима младежи. 17-годишно момче се удави в микроязовир до закритото военно поделение в монтанското село Габровница, а две ученички от Средното духовно училище в Момчилград потънаха във водите на река Върбица, където отишли да се къпят.
На 25 юни 17-годишно момче от великотърновското село Ресен бе намерено удавено в река Росица.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment