Любопитно

Забележителната Мерил Стрийп на 70 (СНИМКИ)

От „Крамър срещу Крамър“, „Мостовете на Медисън“ до „Дяволът носи Прада“ – няма човек, който да не е гледал поне един от филмите на легендата Мерил Стрийп.

Наричат я „Актрисата с много лица“. Има три награди Оскар и още 17 номинации за престижния приз. Носителка е на три статуетки Златен глобус и още десетки кино награди.

Но Мерил Стрийп невинаги е била първият избор на продуцентите и дори се е разминала с роля в „Кинг Конг” от 1976 година, защото била „твърде грозна”. Това разкри самата актриса в шоуто на Греъм Нортън.

На кастинга продуцентът на „Кинг Конг“ Дино де Лаурентис попитал сина си на италиански „Защо си ми довел това грозно нещо?”. Мерил Стрийп му отговорила на италиански: „Съжалявам, че не съм достатъчно красива, за да се снимам в „Кинг Конг”. Ролята впоследствие получава Джесика Ланг.

Днес Мерил Стрийп е една от най-търсените и уважавани актриси в Холивуд и любимка на киноманите. Отдадена изцяло на професията си, тя все още изненадва със своите роли и със сигурност може да се каже, че списъка ѝ с награди и номинации ще продължи да се увеличава.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 4 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 4 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни