Самоделни взривни устройства, знаме на „Ислямска държава“ и книга за терористичната групировка – това са част от предметите, открити при претърсването на 2 помещения, ползвани от арестувания в Пловдив 16-годишен ученик.
По-рано днес на извънреден брифинг зам.-главният прокурор Иван Гешев даде подробности по случая. Той обясни, че момчето е изключително интелигентно и е обект на вербовка, която е продължила месеци, може би дори и година.
Момчето е планирало терористична атака в града на последния учебен ден. Органите на реда са получили сигнал от родителите на детето и са успели да предотвратят евентуалното нападение.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment