Ракета срещу градушки падна върху къща в старозагорското село Остра могила, проби покрива и се заби на сантиметри от леглото на спяща старица.
По чудо 91-годишната Стефка Бонева е останала невредима, минути преди ракетата да падне на пода там е седял синът ѝ Марин, съобщава „Стандарт“.
Противоградна ракета е била изстреляна към 02,20 часа на 2 юни от полигон за борба с градушките в землището на старозагорското село Петрово.
Само в петък от полигона са били изстреляни над 250 ракети. Според посетилите мястото на произшествието експерти дългото около 30 см парче с химикал вътре е част от противоградната ракета Лоза 3 , които се ползват от националната служба за борба с градушките. Типът Лоза 3 се произвеждат от „Стройпроект“ Е OOД, собственост на Христо Крушарски, който има свои заводи както у нас, така и в Аржентина. Това е пореден случай на невзривили се в облаците ракети, коментират запознати, миналата седмица такова парче е паднало пред паркиран в краен квартал на Стара Загора автомобил, няколко инцидента имало и в други старозагорски села.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Министерството на здравеопазването предлага промени в Наредба № 2 от 2013 г., с които да…
Парламентарната група на „Прогресивна България“ подготвя смяна на особения търговски управител на „Лукойл“, като Румен…
Интерпол съобщи за разбити 66 престъпни групи, замесени в трафик на неодобрени и фалшиви лекарства,…
Полицията в Свищов задържа 29-годишен местен мъж заради побой над пастрока му, при който пострадалият…
35-годишен мъж е задържан във Велико Търново, след като е нанесъл щети по автомобил по…
Полицията в Радомир задържа 22-годишен мъж след нападение и побой над 38-годишен местен жител в…
Leave a Comment