България

Фалшив свещеник мята на стоп край Велико Търново

Горнооряховчанин надянал расо, за да припечелва, стана антигерой в социалните мрежи. За 10 лева и благословия ще се отървете от зли сили и катастрофи.

Офертата е от човек облечен с расо и килимявка, който екип на вестник „Борба“ качва на стоп към Велико Търново. По време на пътуването „отчето“ вади и огромен набор от иконки, бутилки светена вода и услужливо предлага да си купим.

Оказва се, че фейк попът, както вече е популярен в социалните мрежи, обикаля района с чисто търговска цел. Мнозина съобщават и че всъщност той не е свещеник, а просто е сложил расо и килимявка и мята на стоп до близки дестинации, като по време на пътя завърта и търговийка. Съмненията, включително и при нас, започват да се зараждат, когато от чантата си вади бутилчици с вода, обяснява, че е светена и с целебна сила и ги предлага по два лева, пише вестник „Борба“.

„Извади си попските молитви, попита ме как се казва приятелката ми, чете, ръси с чемшир, и каза, че прочел молитва за женитба. Спомена, че Владиката го отлъчил от църквата и за това обикалял така. Накрая ми поиска пари. Мен специално ме помоли да го закарам до Горна Оряховица“, разказа Велико Великов.

ПОПЪТ СТОПИРА, ИЗПОЛЗВАЙКИ ФАКТА, ЧЕ МНОЗИНА СПИРАТ ОТ УВАЖЕНИЕ КЪМ САНА МУ.

Хората няма как да знаят, че всъщност са жертва на търговски трик. „Обикновено се качва за пътуване от 10-20 километра. Ходи ту до Велико Търново, Горна Оряховица, Павликени, Килифарево и други близки дестинации. Коронният му номер е за дребна сума да чете молитва на колата срещу инциденти. Мнозина се поддават и го съжаляват – спират и си купуват после от джунджуриите му“, разказва и друг потърпевш от алъшверишът – Петър Рашев.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Автомобил пламна на магистрала „Хемус“ край София

Лек автомобил се запали днес около 11:00 часа на автомагистрала „Хемус“, малко след излизане от…

преди един час
  • България

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в 14 области утре

Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за опасно горещо време за 27…

преди 2 часа
  • България

Горещо начало, следобедни бури и захлаждане към края на седмицата

България очаква динамична метеорологична седмица с екстремни горещини, последвани от летни бури. От понеделник до…

преди 2 часа
  • България

Симона Радева вече е в затвора в Сливен след ефективна присъда

Симона Радева, подсъдима за лично укривателство, вече е настанена в затвора в Сливен, където ще…

преди 5 часа
  • България

69-годишен шофьор загина при катастрофа между Иваново и Върбово

Трагичен инцидент стана днес сутринта в района на Харманли. Шофьор на лек автомобил е загинал…

преди 5 часа
  • България

МВР разследва аферата „Баба Алино“, задържани са 25 души

Министерството на вътрешните работи е твърдо решено да стигне докрай в разследването на аферата „Баба…

преди 7 часа