България

Температурите тръгват надолу

Днес облачността над страната ще е разкъсана, често значителна. На места ще превали слаб дъжд, в планините над 1300 м – слаб сняг. Ще духа до умерен, в източните райони и временно силен североизточен вятър и температурите ще се понижат.

Минималните ще бъдат между 1° и 6°, максималните – между 10° и 15°, в крайните югозападни райони до 18°.

Над планините ще преобладава облачно време и на места ще превали дъжд, над 1300-1400 метра – сняг. Ще духа умерен, по високите и открити части и силен север-североизточен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 4°, на 2000 метра – около минус 3°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, често значителна и на места, главно в южната част ще превали дъжд. Ще духа до умерен до силен североизточен вятър.

Максималните температури ще са 10° – 12°. Температурата на морската вода е 11-12°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата разследва самоубийство на 40-годишен баща на две деца във Велико Търново

Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…

преди 7 часа
  • България

Кучето Мая търси нов стопанин след изземване от насилника в Бургас

Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…

преди 7 часа
  • България

Откриха граничния пункт „Рудозем – Ксанти“ след 30 години чакане

На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…

преди 7 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж от село Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 8 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж, открит край Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 8 часа
  • България

Над 4500 глоби и 25 шофьори с алкохол и наркотици при пътната акция

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…

преди 8 часа