Любопитно

Изневярата е закодирана в лицето на мъжа

Изневярата е закодирана в мъжкото лице и мачовците с масивна долна челюст, изпъкнали скули и вежди са по-склонни да кръшкат, установи австралийско проучване.

Изданията цитират проучване на специалисти от университета в Западна Австралия. Екипът на Джилиън Роудс успя да докаже, че по ръбатото мъжко лице лесно може да се предвиди изневярата, докато по женското това практически е невъзможно, публикувано във вестниците „Мирър“ и „Метро“, цитирани от БТА.

Специалистите направили онлайн анкета с участието на 592-ма мъже и 924 жени. Те трябвало да оценят снимките на 189 души по десетобалната система в две категории – колко са привлекателни и способни ли са на изневяра.

Мъжете, кръшкащи на своите партньорки, правилно били разпознати от 14 процента от участничките и от 16 процента от участниците в експеримента. Това било възможно благодарение на по-мъжествените характеристики на лицата им. За неверните жени познатите проценти били нищожни, съответно 4 и 3 процента в зависимост от пола на респондентите.

Учените са уверени, че с еволюцията жените са се научили чрез разпознаването на потенциалните кръшкачи да определят кой от тях е способен да създаде по-голямо потомство и съответно да бъде по-неблагонадежден в брака.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 6 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 6 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 6 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 6 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 6 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 6 дни