Лютви Местан е освободен от ареста, потвърдиха за БТА от регионалния пресцентър на МВР в Кърджали. Той бе задържан вчера за 24 часа след пътен инцидент на главен път към ГКПП „Маказа“, при който почина шестмесечно бебе и пострадаха още трима души. Лидерът на ДОСТ Лютви Местан с обвинение. Той ще отговаря за причиняване на смърт по непредпазливост. Местан излезе от ареста под парична гаранция от 10 хиляди лева.
По-късно през деня се очаква прокуратурата да излезе с информация по случая.
Междувременно от Института по пътна безопасност съобщиха, че заради изключително високия обществен интерес по случая започват собствено паралелно разследване на инцидента.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment