Крими

Спецакция в Чупрене, кметът продавал общински земи на роднини

Специализираната прокуратура и КПКОНПИ, подпомогнати от служители на Дирекция „Жандармерия“ в МВР, започнаха действия по разследване на кмета на с. Чупрене Ваньо Костин.

Досъдебното производство на Специализираната прокуратура е образувано през ноември 2018 г. въз основа на данни за незаконни действия на Костин по продажба на общински земи на дружества, свързани с негови родственици (баща, майка, брат, съпруга). Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.

Въпросните земи попадат в територията на бъдещия ски комплекс „Миджур“, чието изграждане в близост до Чупрене предстои.

Извършват се претърсвания, изземвания и разпити на свидетели.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 6 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 6 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 6 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 6 дни