В социалната мрежа се появиха снимки на кмета на родопското село Смилян, който управлява валяк и сам ремонтира улиците в селото.
Оказва се, че Чавдар Червенков не обича да стои в кабинета си, а предпочита да копае, лепи плочки и ремонтира улици.
Той е кмет за пример или поне така казват всички в родопското село Смилян. Взима валяка от приятел, защото в края на зимата стичащата се от планината вода почти е разрушила няколко улици в селото.
„Не беше нужно да се ангажира негов работник, понеже аз мога да управлявам всички превозни средства”, заявява Червенков.
Той е първи мандат кмет. Постоянно живеещите хора в селото са около 1600. По думите му Смилян е единственото село в Смолянска област с положителен прираст. От началото на годината са се родили 7 бебета.
Червенков заявява, че хората не се учудват, като го видят на валяка.
„Виждат ме в различни роли – един ден правя тротоари, друг ден строя цветарници, третия ден правя покриви, за селото не е учудващо”, заявява кметът.
Не е роден в Смилян, но иска да прекара старините си в селото. На младини е бил спортист, завършил е Минния техникум в Мадан, но никога не е работил в мина. Работи в заводите около Смилян. Откакто е кмет може да бъде видян навсякъде из селото, но не и в кабинета.
По негова идея село Смилян има своя Facebook страница, в която кметът гордо показва какво е постигнал по време на мандата си, като ремонта на училищния салон, например, който е направен с европейски средства.
Работната ръка е от него и доброволците от селото, средствата получава от община Смолян.
Казва, че кметуването е много работа за малко пари, но му харесва да помага на всеки потърсил го.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Тази сутрин бе проведена поредната критична операция по въздушна евакуация, при която 17-годишна родилка от…
Агенция „Пътна инфраструктура“ съобщи за предстоящи ремонтни дейности по автомагистрала „Хемус“, които ще наложат временна…
Върховният административен съд потвърди глобата от 5000 лева на изпълнителния директор на НДК Андрияна Татарова…
Осем новородени кученца са открити мъртви в необитаем имот в село Вързулица, община Полски Тръмбеш.…
Апелативна прокуратура – Варна съобщи подробности за досъдебното производство по разследване на Районна прокуратура –…
Много тежък пътен инцидент е станал преди минути на натовареното трасе между Карнобат и Айтос.…
Leave a Comment