Полицейски служител е разпознал избягал затворник, докато си почивал в сауна в Швеция.
След като беглецът разбрал, че няма как да се скрие от органите на реда, останал спокойно да чака полицията да го арестува, предаде AP.
Служителят на реда повикал свои колеги да приберат издирвания престъпник. Арестът е протекъл без драми. Неназованият полицай, изпълнил дълга си извън работно време, е получил похвала, а от полицията са отправили послание във Фейсбук към бегълците, което гласи: „Ние сме навсякъде. Дори и да не ни виждате, ние сме някъде там“.
Шведските медии съобщиха, че престъпникът се е укривал заради извършени престъпления, свързани с наркотици и нападение над длъжностно лице. Колегите на полицая-герой го описват като отговорен служител на реда, който дори когато почива, бди за сигурността. Дори и в сауната.
Източник: Fakti.bg
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment