Любопитно

Момиче със синдром на Даун сбъдна мечтата си и стана модел (ВИДЕО)

20-годишната Кейт Грант стана първото момиче със синдром на Даун, което печели конкурс за красота в Северна Ирландия. През целия си живот тя е мечтаела да стане топ модел, а от тази година тя е стана лице на популярна козметична марка.

От компанията споделят, че са останали толкова очаровани от Грант, след като са изгледали видео, в което разказва през какво е преминала, за да стане модел. Според тях, Кейт притежава всички качества, чрез които може да докаже, че на модния подиум могат да дефилират всякакви хора, независимо дали притежават идеалните мерки или не.

Моделът Мариан Авила сбъдна мечтата си

Успехът й е впечатляващ, а силната й воля доказва, че синдромът на Даун не може да я сломи психически.

„Когато сме млади си мислим, че единствената ни граница е небето. Самата Кейт обаче никога не си е помисляла, че изобщо човек може да има граници . Сигурна съм, че тя проправя път на много други хора със синдром на Даун“, споделя майката на Кейт.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Полицията провери 19 197 автомобила и установи 35 водачи с алкохол

През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…

преди 16 часа
  • България

35 шофьори с алкохол зад волана при нощна полицейска операция

През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…

преди 16 часа
  • България

Резките колебания в петрола движат цените на пшеницата и царевицата

Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…

преди 16 часа
  • България

76-годишен намушка смъртоносно свой съселянин край Кърджали

Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…

преди 16 часа
  • България

Разрешението за строеж на „Хемус“ за Лот 6 се очаква до две седмици

След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…

преди 18 часа
  • България

Повече облаци в Югоизточна България и слаб дъжд на места в Горнотракийската низина

Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…

преди 18 часа