България

При 1000 лв. средна заплата – недостиг на катаджии у нас

КАТ изпитва сериозни трудности да попълни екипа си, а над 20% от предвидения щат за пътни полицаи са незаети, заяви директорът на главна дирекция „Национална полиция“ Христо Терзийски.

„Хората навършват пенсионна възраст, други получават по-добри предложения за работа“, обясни Терзийски.

В сектора средната заплата е 1000 лв., а и легендарните подкупи сякаш са останали в миналото. Което също може да е причина за слабия интерес да си униформен на пътя, пише „24 часа“.

За да се справят с проблема, от МВР обмислят да изравнят задълженията на КАТ и Охранителна полиция по контрол на пътя.

Чакат се нови 300 коли, които ще бъдат оборудвани с камери и микрофони, след което може да се пристъпи към промяна в наредбата. Тя ще позволи на Охранителна полиция да извършва дейности по Закона за движение по пътищата, обясни главният секретар на МВР Ивайло Иванов.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица