Крими

Митничари задържаха 7 тона спирт, маскиран като коксово масло

7200 литра спирт, маскиран като кокосово мляко, иззеха митнически служители от ГД МРР в района на Дунав мост 2 при проверка, извършена в ранните часове на 15 март.

Стоката е била описана в придружаващите документи като кокосово мляко и открита при проверка на товарен автомобил с българска регистрация, пътуващ в посока Западна Европа през Дунав мост при Видин – Калафат, пише dunavmost.com.

При отваряне на една от фабрично запечатаните консерви, подредени в десет палета с общо тегло над 6 тона, митническите служители установили, че „кокосовото мляко“ всъщност представлява безцветна течност с мирис на спирт. Чрез измерване с денситометър е потвърден високия алкохолен градус на течността – 96,8.

Взети са проби за лабораторен анализ. Образувано е административнонаказателно производство, работата по случая продължава.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Прогноза за времето: До 36 градуса и краткотрайни валежи на места

Днес, 15 юли, сряда, времето в страната ще бъде предимно слънчево и подходящо за летни…

преди 30 минути
  • България

28-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа в София с 3,59 промила алкохол

Тежък инцидент в центъра на София завърши с верижна катастрофа, след като 28-годишен шофьор управлявал…

преди 15 часа
  • България

Катастрофа с линейка на обходния път на Враца рани всички участници

Тежък пътен инцидент блокира обходния път на Враца, след като линейка и лек автомобил се…

преди 15 часа
  • България

Екстрадираха Стоян Мавродиев, обвинен в длъжностно присвояване

Бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие (ББР) Стоян Мавродиев вече е в България,…

преди 15 часа
  • България

Румен Радев: България няма да участва в коалиции за военна помощ за Украйна

Министър-председателят Румен Радев заяви в Париж, че България няма да се присъедини към инициативата на…

преди 17 часа
  • България

Дебат за съкращаване на бакалавърското обучение от четири на три години

В разгара на кандидатстудентската кампания и споровете за университетските такси в България все по-често се…

преди 17 часа