Любопитно

Папи Ханс: Милиционери изнудваха и заплашваха баща ми

Баща ми Владимир Трендафилов е професор. Цял живот се е занимавал с английски език и литература, добричък е, почтен и смирен човек. В онези времена е бил изнудван и заплашван от милиционери.

„Те са идвали през нощта в дома ни, целейки да го вербуват, за да им снася информация. Принуден, баща ми е започнал да твори някакви неща в сферата на литературата – хем да го оставят на мира, хем животът му да си продължава нататък, като дава това, което искат от него. Били са изключително свирепи години. Хвърлянето на камъни днес и причисляването на всички, дори на жертвите, към това название – агент на ДС, е изключително грозно.“

Така Папи Ханс с истинско име Константин Трендафилов обясни излязлата преди дни информация за баща му Владимир Трендафилов, който дълги години бил сътрудник на ДС под псевдонима Богдан, пише в.“България днес“. Всъщност авторът на хуманитаристика, критика, поезия и проза и съпругата му Кристин Димитрова са основните причини синът им да пише.

„В началото литературата ме отблъскваше просто защото това беше основната тема на масата. Страстта, с която ми разказваха за неща, които абсолютно не ме интересуваха – за класическа и модерна литература, за този и онзи автор, – тя ме накара да намразя четенето и писането. Искаше се малко време, за да осъзная типичното детско бягство от родителите, което няма нищо общо с горката литература“, споделя с днешна дата Папи.

Като малък Кокича, както го наричат приятелите, мечтае да стане лекар или по-скоро банкер, за да е далеч от света на абстракцията и дървеното философстване. По-късно талантът и нуждата той да бъде изразен го застигат и определят пътя му. Сега съчетава писането с работата на криейтив директор в една от най-големите рекламни агенции у нас. Мечтае, когато остарее, да е същият, само че по-спокоен. Да има повече време да се занимава с писане и някоя баба до себе си. „В „капките“ влизам с голям интерес. За мен всичко това е голям кеф и предизвикателство“, радва се Константин Трендафилов.

Папи Ханс се докопа до прелестите на Николета Лозанова. Изпълнителят, прочул се с пародийните си парчета „Кекс“ и „Супер палав“, пусна и третата си самостоятелна песен, озаглавена „Твой съм“, а видеото към нея е повече от провокативно. Още в началото се появява бившата изгора на Папи – тийнидолката Дара, връзката му с която също допринесе за това хората да научат кой е той.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 2 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 3 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 3 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 3 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 3 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 3 дни