България

Адвокат обясни как да постъпи шофьор, ако роми бутнат дете нарочно пред колата му

Владимир Тодоров, председател на Асоциацията на пострадалите при катастрофи и Николай Димитров, адвокат по застрахователно право коментираха в сутрешния блок на Bulgaria ON AIR ПТП измамите.

Тодоров обясни, че между 5% и 10% от изплатените суми по застраховки са в резултат на извършени измами.

„Лошото от тези ситуации е, че има пострадали невинни граждани“, заяви той. Адвокат Димитров обясни, че при този тип ПТП България не е лидер, а лидер е Италия. „В тази порочна схема участват родители, деца, дознатели, стига се и до застрахователите, техни служители“, каза той.

„Трудно е обаче да се докаже, че едно ПТП е симулация“, заяви още Димитров. Тодоров разказа как протича една такава ПТП измама например в село Бресница,

област Ловеч, което се намира веднага след АМ „Хемус“ в посока Варна. „Малко след село Брестница е село Български извор. Там има заведения за хранене и потокът от автомобили е много по – голям, но там няма нито един пострадал пешеходец, а в село Брестница има четирима ранени при ПТП“, обясни Тодоров.

„При едно такова събитие дете пресякло платното и буквално се хвърлило върху автомобил, който почти бил спрял. След това се появили 20-тина мургави събратя, които започнали да пищят и охкат, а на детето му нямало абсолютно нищо, но то логично театралничело“, разказа Владимир Тодоров.

„Обикновено схемата е следната – на момента да се вземат пари от шокирания шофьор“, обясни той и затова препоръча на шофьорите да слагат видеорегистратори на колите си, които заснемат абсолютно всичко и добави, че ако едно такова видео се изземе по процесуалния ред, то е доказателство в съда, да не дават пари на ръка и винаги да звънят на тел. 112.

Източник: auto.blitz.bg

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 3 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 3 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 4 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 4 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 5 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 6 часа