Огромен тумор извади от корема на 66-годишен пациент от Пазарджишка област екипът на отделението по Урология към пловдивска болница.
Формацията е с размери на човешка глава и била обхванала пикочния мехур, дебелото черво и други органи в коремната кухина, стигаща чак до диафрагмата, посочиха уролозите – д-р Артур Сарачев, д-р Васил Ангелов и д-р Димитър Матеев, пише trafficnews.bg.
Операцията е продължила повече от 6 часа. В хода на интервенцията на специалистите се налага да потърсят съдействие от известния съдов хирург проф д-р Васил Анастасов, дългогодишен ръководител на клиниката в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив. Образуванието притискало голям кръвоносен съд в тазовата област, което наложило интервенция и върху него.
„Чувствам се много добре! Не знам как ще се отблагодаря на лекарите! Те направиха чудо за мен и ето отново съм на крака! – това каза 66-годишният Петър Динев при изписване от отделението през сълзи на благодарност.
Главоболията на мъжа започват през ноември – тогава за първи път той преживява затруднения при уриниране. Като всички пациенти той се надявал, че проблемът е временен и ще мине от само себе си, още повече че продължавил само няколко дни. Дискомфортът обаче се появил отново в края на януари и тогава Петър започва да търси информация от близки и приятели при кой лекар да отиде, след което веднага заминава за Пловдив.
Оплакванията на пациента бяха типични за повечето от нашите болни – уринираше кръв и беше развил анемия, посочи д-р Сарачев. Петър признава, че докторите му се поскарали, защото не е ходил на профилактични прегледи, но още по-лошо – не е потърсил консултация със специалист още през ноември, когато се появили първите симптоми. Според тях туморната формация е поне на 2 години. Ако беше диагностицирана навреме, нямаше да стане толкова голяма.
„Трудно ми е да повярвам, че съм бил болен от толкова много време, недоумява Петър, който е натрупал целия си трудов стаж в строителството. – Работата ми беше изтощителна и напрегната, но не съм боледувал, а и до есента нямах никакви оплаквания.“
Операцията беше не само продължителна, но и тежка, посочиха уролозите.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Специализирана полицейска операция на ГДБОП и ДАНС е разкрила престъпна група, занимавала се с държане…
30-годишен мъж е задържан в Панагюрище, след като нападнал 56-годишния си баща при семеен конфликт…
ГДБОП разкри канал за трафик на наркотични вещества при операция в Свиленград. При акцията е…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен отправи официално поздравление към Румен Радев след…
Днешното заседание на Народното събрание, на което беше приет съставът на кабинета „Радев“, премина в…
В Министерския съвет се състоя официалната церемония по предаване на изпълнителната власт от досегашния служебен…
Leave a Comment