България

Новите суперкамери на КАТ засичат само наглите шофьори

Новите 23 суперкамери на КАТ са милостиви към водачите и засичат за превишена скорост само най-наглите от тях. Уредите ще снимат само колите, движещи се с повече от 25, а на места 35 км/ч над ограничението.

Така на практика стотици водачи, които карат в нарушение според Закона за движение по пътищата, остават ненаказани, съобщава „Телеграф“.

80 пътни полицаи вече дебнат за бързаци по шосетата из страната с устройствата, както и за липса на задължителна „Гражданска отговорност“ и издирвани коли. В левия долен ъгъл под предния регистрационен номер на всяка от патрулките „Киа“ със супермаркери има радарен сензор, който разчита какво пише на всяка табела на возило, с което колата на КАТ се разминава. На дисплей в купето униформените разбират веднага дали шофьорът е в нарушение. Ако е така, камерата на покрива на колата прави снимка и се издава санкция.

„Когато екипите са на предварително избрани контролни точки, засичат за скорост при движение с над 25 км/ч над ограничението. Ако позволената скорост е 80 км/ч, уредите правят снимка при каране със 105 км/ч“, разясниха от МВР.

Когато няма задължение към полицаите кога и как точно да реагират устройствата, те се настройват от пътните ченгета според трафика.

„Задължително в този случай е въвеждането на толеранс от 3% при евентуална грешка на камерата, което е около 5 км/ч. Ако за кратко време една патрулка установи твърде много нарушители пък, от снимки след 25 км/ч над ограничението толерансът може бързо и лесно да се увеличи с още 10 км/ч“, разясниха от Пътна полиция.

Останалите около 200 мобилни и стационарни радари на КАТ продължават да си дебнат за джигити, които минават покрай тях с над 10 км/ч над позволеното.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Дара се подготвя за „Евровизия“ във Виена

Българската певица Дара е готова за участието си в „Евровизия“ и вече е видяла сцената…

преди 7 часа
  • България

Мъж от София е задържан при опит за подкуп от 40 000 евро в Добричко

Служители на МВР задържаха 44-годишен мъж от София, който е опитал да подкупи областния управител…

преди 7 часа
  • България

Прокуратурата разследва взрив в канализация до детска градина в Горна Оряховица

Районната прокуратура във Велико Търново разследва взрив в канализационни шахти в горнооряховския квартал „Калтинец“, в…

преди 7 часа
  • България

Мъж от плевенско село получи условна присъда за купуване на гласове

Районната прокуратура в Плевен приключи дело за изборна търговия с осъдителна присъда срещу мъж от…

преди 7 часа
  • България

Прокуратурата повдигна обвинение на кмета на Лом за купуване на гласове

Районна прокуратура – Монтана е повдигнала обвинение на кмета на Лом Ц.П. за престъпление против…

преди 8 часа
  • България

Гръцка гражданка получи условна присъда и глоба за опит за подкуп в Кърджалийско

Окръжният съд в Кърджали осъди 53-годишна гръцка гражданка на условна присъда и глоба, след като…

преди 8 часа