Легендата Стоянка Мутафова празнува 70 години на сцената с грандиозен спектакъл на 2 февруари в Зала 1 на Националния дворец на културата.
Дни преди юбилея и 97-мия й рожден ден „Госпожа Стихийно бедствие” даде специално интервю за NOVA.
Тя сподели, че като млада искала да стане певица. „Но аз съм мързелива, а при пеенето се изисква много труд”, откровено споделя легендата на българския театър.
Тя разказа още, че преди началото на кариерата й, нейното шеметно развитие предсказва случайно срещната на улицата гледачка. С изключителна енергия, винаги с усмивка на лице и страхотно чувство за хумор, Стоянка Мутафова продължава да е на сцена и до днес. „Кралицата на българската комедия“, както я описва Ройтерс, има в актива си изключително богата палитра от роли.
А юбилейният й спектакъл ще бъде до известна степен изненада за самата рожденичка, разкриха организаторите. Водещи на събитието ще бъдат актьорите Аня Пенчева и Кирил Ефремов. Билетите отдавна са разпродадени. И именно поради огромния интерес „Соспожа Стихийно бедствие” е готова да повтори честването на 12 март, отново в зала 1 на НДК.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment