Крими

Тийнейджърки биха 17-годишна в Сандански пред погледите на всички

Две момичета на 14 и 15 години пребиха жестоко 17-годишна пред погледа на десетки безучастни санданчани.

13-годишната Д.Д. тръгнала на среща с по-голямата си сестра в кафене в центъра на Сандански, около 18.30 ч. в съботната вечер била пресрещната на площада от 14-г. Станимира П. и 15-г. Благовеста С., които започнали да се заяждат с нея и да я обиждат вулгарно. Тогава момичето се обадило по телефона на по-голямата си сестра А.Д., на 17 г., която се намирала в едно от кафенетата на главната улица. Каката излязла да посрещне сестра си и попаднала под словесния „обстрел“ на Станимира и Благовеста, пише struma.bg.

Двете засипали сестрите с обиди и цинизми, но това им се видяло недостатъчно и предприели и физическа саморазправа. Започнали да ударят с юмруци по главата 17-г. А.Д. и я дърпали зверски за косата. Малката сестричка, ужасена от случващото се, започнала да крещи да оставят кака ѝ намира.

Още по-потресаващо обаче било безразличието на хората. По същото време десетки си пиели спокойно кафето и гледали през прозорците как пребиват дете, без изобщо да се помръднат да ги разтърват.

Бруталната саморазправа има и предистория, в месинджър Благовеста С. изпращала преди месец заплашителни гласови съобщения на Д.Д. от рода на „Мир на праха ти”, отправяла и гнусни обиди срещу семейството на сестрите. По време на момичешкия бой в събота по-малката сестра се обадила на майка им, която светкавично пристигнала, но побойничките вече ги нямало.

Притеснената жена отишла с пострадалите си дъщери в полицията, там буквално започнали да падат кичури с коса на А.Д., а не след дълго на момичето му прилошало, докато траел разпитът. Закарано е веднага в болницата, където след скенер и медицински изследвания е приета с комоцио в хирургично отделение.

Пребитото момиче учи в гимназия Благоевград. По данни на запознати със случая Станимира и Благовеста са стари познайнички на полицията, двете са били задържани заради наркотици. Разбрало се, че Станимира, по-известна като Мира, редовно се опитвала да малтретира вербално малката сестра Д.Д. Родителите на потърпевшите са пуснали жалби до прокуратурата и са категорични, че ще си търсят правата до последно .

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Бури, дъждове и градушки в цялата страна на 22 май

На 22 май времето в страната ще бъде нестабилно, с купеста и купесто-дъждовна облачност на…

преди 30 минути
  • България

Окръжният съд в Добрич осъди шофьор на 15 години затвор за катастрофа с две жертви и четирима ранени

Окръжният съд в Добрич постанови присъда от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ…

преди 13 часа
  • България

ЕС въвежда нови правила срещу еднократната пластмаса от 12 август

Европейският съюз предприема решителни стъпки срещу еднократните отпадъци. Новият регламент цели намаляване на замърсяването с…

преди 13 часа
  • България

75-годишен мъж е задържан след нападение над общински служител в Петрич заради дългове

75-годишен мъж нападна общински служител на „Синя зона“ в центъра на Петрич, пред погледите на…

преди 13 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийска районна прокуратура оспори решение на съда, след като стана ясно, че мъж, обвинен в…

преди 14 часа
  • България

Прокуратурата иска постоянен арест за мъжа, стрелял след спор за паркомясто на „Ломско шосе“

Софийската районна прокуратура обжалва решение на съда, след като мъж, обвинен, че е стрелял по…

преди 14 часа