Крими

Касиерка на ВиК прибра 140 000 лв.

По обвинителен акт на Районна прокуратура-Пловдив е осъдена 57-годишна жена за присвояване на чужди пари в големи размери

По обвинителен акт на Районна прокуратура-Пловдив е осъдена И.Б., на 57 г., за това, че в качеството си на длъжностно лице – касиер в счетоводството във „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД, гр. Пловдив, в периода от 2 януари 2013 г. до 26 февруари 2016 г.,  е присвоила чужди пари в големи размери – 140 672 лева, собственост на дружеството. Жената е осъдена на две години и четири месеца затвор при първоначален „общ“ режим на изтърпяване.

По делото е установено, че И. Б. имала достъп до паричните суми на дружеството, които й били поверени в качеството на касиер. В посочения тригодишен период от време, при нейна лична необходимост от парични средства, тя е присвоявала различни суми. Общият размер на присвоените парични средства е 140 672 лева, като парите не са били върнати. И. Б. е била уволнена веднага.

Присъдата не е влязла в сила и подлежи на протест и обжалване пред Окръжен съд-Пловдив.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата разследва самоубийство на 40-годишен баща на две деца във Велико Търново

Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…

преди 3 часа
  • България

Кучето Мая търси нов стопанин след изземване от насилника в Бургас

Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…

преди 3 часа
  • България

Откриха граничния пункт „Рудозем – Ксанти“ след 30 години чакане

На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…

преди 3 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж от село Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 3 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж, открит край Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 3 часа
  • България

Над 4500 глоби и 25 шофьори с алкохол и наркотици при пътната акция

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…

преди 4 часа