Борисов към ГЕРБ: Ако не ви светне лампата, аз ще ви светна

Не пропускайте

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Създадохме ГЕРБ. Народът избор след избор ни даваше своерто доверие. В голяма част ние го защитихме“, каза премиерът Бойко Борисов и лидер на ПП ГЕРБ на Национална предизборна среща на партията, предаде репортер на Novini.bg.

„Всичко направихме. Направихме дори доста повече отколкото може една партия да направи. Но то беше лесно… Преди нас никой просто не беше направил нещо“, заяви премиерът.

„Всичко обаче много бързо се забравя“, каза той и се обърна към Йорданка Фандъкова: „Ако нямаше Южна дъга, София щеше да колабира“.

„Сега обаче има недоволство“, добави той.

„Хората искат справедливост, не обичат елитарни партии и хора. Трябва да внимаваме много дали не сме се превърнали в нещо такова. Ако не сме, да не го допускаме“, каза Борисов на съпартийците си.

„Търсим, търсим депутати, тук там, накрая гледам винаги Тома Биков. Или Цветан Цветанов го изваждам да говори, той и още двама-трима. Да не кажа същото и за министрите. Томислав Дончев, Владислав Горанов и още двама трима има, с които работя ежедневно. Другите трябва да ги търсят, за да излязат и да си защитят темата“, заяви Бойко Борисов. „Да не говорим за случаите, когато министри, кметове и депутати си прехвърляте вина едни на други – кой печели от това?“, попита той.

„Министрите не доглеждат това, което вкарват в парламента, защото мислят, че ще го поправи. Само че точно там влизаме в гнездото на осите. То трудно се поправя. Цветан Цветанов трябва да полага висш пилотаж, много обича с пилоти да се надговаря, за да ни поправи, когато сме пуснали откровени глупости“, заяви той.

„Да не говорим за кметовете. Направиха ви активна кампания за санирането. Показаха, че 2-3 блока протекли по време на строеж. Ако не е вярно, защо си мълчите? Защо не се съпротивите? Няма да пусна пари за саниране, докато не видя това. Вие мислите, че всичко е лесно, а то не е“, каза Бойко Борисов на представителите от местната власт.

„Къде ни е съпротивителната сила? Излиза първата дама нахейтва ви и трябва да излиза Тома Биков като дежурен и да отговаря“, пак каза той.

„Задавам си за мен въпроса защо все още сме и първа политическа сила. Защо обаче подкрепата ни намалява? Ще кажете износваме се, безспорно. От първото правителство министри сме само аз и Томислав Дончев, никой друг. Ако не си почистите обаче къщичките по места, това ще избие. Дали в суджук или в нещо друго, това ще падне върху партията и върху нас“, каза Бойко Борисов.

„Всичко сега е повече… и доходите, и БВП, рекорден е“, напомни премиерът.

„Обичам ви! Но не е даденост всичко. БСП с тези провалени политици ни доближават. Ако не ви светне червена лампичка, аз синя ще ви светна“, заявърши словото си премиерът Борисов.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

- Реклама -spot_img

Автомобил пламна на магистрала „Хемус“ край София

Лек автомобил се запали днес около 11:00 часа на автомагистрала „Хемус“, малко след излизане от София. Инцидентът е станал на 35-ия километър в посока...

НИМХ обяви жълт код за опасно горещо време в 14 области...

Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за опасно горещо време за 27 юни 2026 г. в 14 области на страната. Очакваните...

Горещо начало, следобедни бури и захлаждане към края на седмицата

България очаква динамична метеорологична седмица с екстремни горещини, последвани от летни бури. От понеделник до сряда ще преобладава горещо време, а в края на...

Симона Радева вече е в затвора в Сливен след ефективна присъда

Симона Радева, подсъдима за лично укривателство, вече е настанена в затвора в Сливен, където ще излежи наложеното ѝ наказание. Радева беше задържана вчера и...

69-годишен шофьор загина при катастрофа между Иваново и Върбово

Трагичен инцидент стана днес сутринта в района на Харманли. Шофьор на лек автомобил е загинал при пътнотранспортно произшествие по пътя между селата Иваново и...
- Реклама -

Последни новини