Крими

Брутално убийство на жена разтърси Плевен

В Плевен е разкрит извършителят на убийството на 72-годишна самотно живееща жена. Деянието е извършено във вилната зона на областния град през ноември миналата година.

Това съобщиха от прокуратурата. Разследването е установило, че на 10 януари тази година извършителя – 49-годишен мъж, на който Окръжната прокуратура е повдигнала обвинение за убийство при условия на опасен рецидив. Арестуваният е направил пълни самопризнания. С определение на Окръжния съд в Плевен му е наложена постоянна мярка „задържане под стража“, пише блиц. Двамата са се познавали преди инцидента.

В края на ноември миналат година употребили значително количество алкохол във вилата на пострадалата. Между тях възникнал скандал, при който си разменили удари. Пострадалата паднала на земята в безсъзнание. Мъжът я преместил в избеното помещение на вилата и я запалил в следствието на което тя е починала. Мъжът е осъждан и за друго убийство. През 2017 г. бил освободен предсрочно от затвора.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Гореща вълна носи до 40 градуса в България в началото на август

В края на юли и началото на август голяма част от Европа ще бъде обхваната…

преди 10 минути
  • България

Умишлен пожар в Банкя: Загина бизнесмен, проверяват версия за кражба на криптовалута

Официални данни на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ потвърждават, че пожарът в…

преди 25 минути
  • България

Слънчево и горещо време с краткотрайни валежи по Черноморието и в планините

На 28 юли в страната ще преобладава слънчево време, сочи актуалната прогноза на Националния институт…

преди 3 часа
  • България

ДАНС отчита 100 сигнала за тероризъм и риск за националната сигурност

Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) публикува некласифицираната част от годишния си доклад за 2025 г.…

преди 16 часа
  • България

КЗК глоби ИТ компания за изтрити чатове и имейли по време на проверка

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) наложи имуществена санкция от 14 747,83 евро на дружество,…

преди 18 часа
  • България

Автобус навлезе в насрещното на „Цариградско шосе“ в София, четирима са пострадали

Автобус на градския транспорт катастрофира на бул. „Цариградско шосе“ в София, след като скъса мантинелата…

преди 19 часа