Командоси излизат на протест във Войводиново в подкрепа на пребития военен Валентин Димов.
Протестиращите се обявяват срещу насилието.
Пред Нова телевизия колеги на пострадалия заявиха, че подобни демонстрации трябва да има и на други места в страната, за да се покаже на ромите, че трябва да спазват законите. „Идват хора от военноморските сили, от пехотата, от специалните сили на МВР и много цивилни, които се свързаха с нас“, каза Тодор Станков.
„Мотото е „Не на циганизацията на държавата“, добави той. Илия Пехливанов, приятел на Валентин, разказа, че последната мисия, от която се е завърнал командосът, е била в Косово.
„Преди това има две мисии в Ирак с много голям професионализъм. Също е бил много пъти награждаван. Лично аз като негов приятел, той е наш брат. Всички ние от парашутната бригада сме едно голямо семейство. Лично аз знам колко добре той е подготвен и че е ако е тръгнал за някаква саморазправа, в момента в медиите щеше да е, че настоящ командос подронва авторитета на армията като смачква двама цигани. Той е бил изненадан и той не е тръгнал да се саморазправя“, каза той. По думите му, извършеното от братята цигани е опит за убийство.
„Нападението над когото и да било е нападение срещу държавата. Само военният министър каза истината за ромите – че са станали изключително нагли. И, ако държавата не вземе нещата в свои ръце, ще го направим ние”, заяви Станков.
Валентин Димчев все е още е в болница, а двамата му нападатели бяха задържани и обвинени в нанасяне на средна телесна повреда по хулигански подбуди. Инцидентът стана повод и за проверка и събаряне на незаконните постройки в ромската махала в селото.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Гръцката полиция разби международен наркоканал **Над 270 кг кокаин конфискувани в Солун** Гръцките власти задържаха…
Издирват трима от „Наглите“ **Трима от най-известните членове на престъпната група „Наглите“ са обявени за…
Успешна спасителна акция: Откриха изгубен турист край Рилския манастир Драматична спасителна акция в Рила планина…
Успешна спасителна акция: Откриха изгубен турист край Рилския манастир Драматична спасителна акция в Рила планина…
Пожар в Добрич застраши жилища **Небрежност предизвика пожар край село Честименско** Вчера, около 17:30 часа,…
34-годишен гражданин на Северна Македония получи 8 години затвор и 50 000 лева глоба за…
Leave a Comment