Двама души са задържани за побоя над военен в пловдивското село Войводиново, съобщиха от прокуратурата.
Те са в ареста за 72 часа. Предстои държавното обвинение да поиска постоянното им задържане, съобщава NOVA.
Полицията е иззела видеозаписи от момента на атаката. На тях обаче не се вижда кой пръв е започнал спречкването, а версиите на нападателите и на пострадалия за това какво всъщност се е случило се различават.
След нападението местните хора излязоха на протест в понеделник с искане за събарянето на незаконните постройки в ромската махала на селото. Демонстрация ще има и във вторник вечер. От полицията уверяват, че са взели необходимите мерки, за да не се стига до ескалация на напрежението.
Министърът на отбраната Красимир Каракачанов посети селото и заяви, че всички къщи в махалата са незаконни и трябва да бъдат премахнати.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…
Leave a Comment