Любопитно

Мариана Векилска напуска bTV

Водещата Мариана Векилска, която е част от екипа на bTV още от старта на телевизията през 2000 година, поема по нов професионален път от януари 2019 г.

Тя се впуска в ново предизвикателство извън България и извън сферата на медиите, уточниха оттам, съобщиха от телевизията.

„Винаги съм се чувствала чудно хубаво в телевизията, в bTV специално, заедно с всичките ни прекрасни колеги. Трудно се взема такова решение – да се разделиш със семейството си, но 18 години са толкова много, че е добре да постигна още нещо, да стана добра в още нещо и да успея в още нещо,“ обяви самата тя в ефира на „Тази събота и неделя“.

Зрителите на bTV познават Мариана Векилска с работата ѝ във всички жанрове на телевизионната журналистика. Била е репортер, водещ на сутрешния блок и на bTV Новините, както и продуцент. Освен с високия си професионализъм, Мариана Векилска демонстрира своята отдаденост към работата си и като допринася за редица каузи, които bTV реализира през годините. „Да изчистим България заедно“, „Великолепната шесторка“, „Българската Коледа“, „bTV и мечето“, „Направи го за България“, „Пощенска кутия за приказки“, „Един ден на Витоша“ – това са само част от инициативите, на които водещата е посветила своето време и енергия, посочват от bTV.

„Мариана Векилска е високо ценен професионалист в екипа на bTV. Ще липсва на всички ни тук в нюзрума, но зрителите на „Тази събота и неделя“ могат да разчитат, че ще продължат да се наслаждават на чудесно телевизионно предаване със сутрешното си кафе през уикенда,“ коментира Венелин Петков, директор „Новини, актуални предавания и спорт“ в bTV Media Group.

Как ще се промени „Тази събота и неделя“ от 2019 година и кой ще се присъедини към Жени Марчева и Диана Любенова bTV ще обяви в началото на януари.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Дара се подготвя за „Евровизия“ във Виена

Българската певица Дара е готова за участието си в „Евровизия“ и вече е видяла сцената…

преди 2 часа
  • България

Мъж от София е задържан при опит за подкуп от 40 000 евро в Добричко

Служители на МВР задържаха 44-годишен мъж от София, който е опитал да подкупи областния управител…

преди 2 часа
  • България

Прокуратурата разследва взрив в канализация до детска градина в Горна Оряховица

Районната прокуратура във Велико Търново разследва взрив в канализационни шахти в горнооряховския квартал „Калтинец“, в…

преди 2 часа
  • България

Мъж от плевенско село получи условна присъда за купуване на гласове

Районната прокуратура в Плевен приключи дело за изборна търговия с осъдителна присъда срещу мъж от…

преди 2 часа
  • България

Прокуратурата повдигна обвинение на кмета на Лом за купуване на гласове

Районна прокуратура – Монтана е повдигнала обвинение на кмета на Лом Ц.П. за престъпление против…

преди 3 часа
  • България

Гръцка гражданка получи условна присъда и глоба за опит за подкуп в Кърджалийско

Окръжният съд в Кърджали осъди 53-годишна гръцка гражданка на условна присъда и глоба, след като…

преди 3 часа