България

Купихме си 786 електронни винетки

Засечени са първите опити за въвеждане на неверни данни при преобразуване на хартиени винетки в електронни.

Голяма част от случаите са опити за конвертиране към е-винетка със срок на валидност 31 декември 2019 година, а такава възможност не съществува, съобщи Агенция „Пътна инфраструктура“. Системата не допуска грешки и засича подобни неточности, тъй като подадената информация се верифицира

В същото време въведените верни данни са обработени и съответните хартиени винетки са конвертирани. В момента се разработва бутон, чрез който на уеб сайта на Националното тол управление www.bgtoll.bg шофьорите ще могат да проверят дали хартиените стикери на автомобилите им са преобразувани в електронни винетки.

Вече са подадени над 16 000 заявления за конвертиране, а за първите четири дни от началото на продажбата са купени 786 електронни винетки за над 78 000 лева.

Пътната агенция напомня, че преобразуването на хартиени в електронни винетки не е задължително, а препоръчително. Водачите, които не го направят, няма да бъдат глобявани. Без значение дали хартиеният винетен стикер е преобразуван, той трябва да остане на предното стъкло на автомобила до изтичане на неговата валидност.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Борисов критикува правителството и коментира бъдещето на АЕЦ „Белене“

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…

преди 4 часа
  • България

Валежите и гръмотевичните бури се разширяват към Централна и Южна България

Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…

преди 5 часа
  • България

20-годишен младеж загина при катастрофа на входа на Добринище

Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…

преди 5 часа
  • България

Протест блокира временно пътя Созопол – Бургас заради забавен ремонт

Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…

преди 6 часа
  • България

Слънчево и горещо начало на седмицата, следват бури в края

През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…

преди 6 часа
  • България

Двама загинали и 33 ранени при 26 катастрофи за денонощие

Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…

преди 7 часа