България

Валери Симеонов е номиниран за „Човек на годината“

Валери Симеонов номиниран за „Човек на годината“ през 2018 година от българите в Украйна.

Лидерът на НФСБ и депутат от „Обединени патриоти“ Валери Симеонов е номиниран за наградата на Асоциацията на българите в Украйна „Човек на годината-2018“ , съобщиха с официално писмо от българската общност. Той е предложен от Одеското областно българско дружество от името на българските културно-просветни дружества в Бесарабия.

С решение на конкурсната комисия на Асоциацията през ноември Валери Симеонов е утвърден за номинант. Наградата ще му бъде присъдена „За голям принос в укрепването на икономическите и културни връзки между Украйна и Република България, за личен принос в културно-образователния процес на българската общност.

Церемонията по награждаването ще се състои във Всеукраинския център за българска култура в Одеса на 15 декември 2018 г. от 13.00 ч., пише „канал 3“.

Общоукраинският конкурс „Човек на годината“ е учреден през 2002 г. от Асоциацията на българите в Украйна. Престижният конкурс цели стимулиране и поощряване инициативите и действията по запазването на историческите ценности, съдействие за развитие на националния език, култура и традиции на българите в Украйна, задоволяване на културните, етнически, социално-икономически интереси, развитие на дружески и делови връзки между Украйна и България.

За последните 16 години почетното звание е присъдено на повече от 200 забележителни личности, предани на делото за възраждане на духовността и културата на българите.

                                                           *******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Йордан Цонев напуска всички постове и се оттегля от политиката след рокади в ДПС

Йордан Цонев обяви, че се оттегля от обществения и партиен живот. В изявление пред „Нова…

преди 60 минути
  • България

Красимир Алексиев и Росен Иванов остават в ареста по делото за групата „Калашниците“

Софийският апелативен съд потвърди решението на Софийския градски съд, с което на Красимир Алексиев и…

преди един час
  • България

САС остави в ареста Красимир Алексиев и Росен Иванов от групата „Калашниците“

Софийският апелативен съд потвърди решението на Софийския градски съд, с което на Красимир Алексиев и…

преди един час
  • България

Челен сблъсък на пътя Русе – Шумен рани петима, шофьор е в критично състояние

Сериозен пътен инцидент блокира движението по главния път Русе – Шумен в района на Разград…

преди 2 часа
  • България

Роботизирана операция спаси бременна жена след катастрофа в „Пирогов“

Специалисти от УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ спасиха 39-годишна бременна жена, пострадала при тежко пътнотранспортно произшествие.…

преди 2 часа
  • България

Разследват смъртта на Къци на Лъвов мост след спор за 40 евро

Самоличността на младия мъж, загинал при трагичен инцидент на Лъвов мост в София, вече е…

преди 3 часа