Любопитно

Преслава иска да прокара нов закон

Поп фолк дивата Преслава иска да прокара нов закон.

Причината – тя е сред многото известни личности, които се чувстват жертви на фалшиви новини.

Певицата призова за това с дълго писмо в социалните мрежи, пише „Монитор“.

„Смятам , че е крайно време държавата да създаде закон срещу фалшивите новини. Не е ли факт, че една фалшива новина, която е предварително обмислена и вреди на някого, е престъпление сама по-себе си? И за това престъпление трябва да се носи отговорност! Докато такъв закон не бъде факт, не може да разчитаме, че до нас достига достоверна информация. Аз съм за свободата на словото, но категорично съм против свободата на лъжите. Апелирам към всички преписвачи за по-отговорно отношение при поднасяне на новините!“, заяви изпълнителката на „Да гори в любов“.

Поводът Преслава да избухне срещу медиите е новина за нейно участие на 8 декември, в която пише, че „Младата майка реши да не дере гърло пред пияните студенти“.

„Не стига че е гнусна лъжа, но и обижда всички студенти, поставяйки им етикет, че са пияници. Съжалявам, но няма как да остана равнодушна към подобни твърдения. Никога не съм си правила труда да защитавам себе си. През годините станах свидетел на какви ли не измислици по мой адрес и отдавна вече не ги забелязвам , но няма как да подмина факта че близо 230 хиляди млади българи са наречени пияници. Не мисля, че е редно и този път да махна с ръка и да си кажа „майната му“, отсече звездата на „Пайнер“.

Феновете на Преслава я адмирираха за силните думи.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 2 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 4 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 4 часа
  • България

Слънце, слана и гръмотевични бури очакват страната през седмицата

Българските граждани трябва да се подготвят за динамично време през идните дни. След преминаването на…

преди 5 часа
  • България

НИМХ: Слънчево и приятно време в събота с температури до 25°

Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в събота, 25 април, времето ще бъде…

преди 8 часа
  • България

Асен Василев избра Пловдив, Манол Пейков отпада от 50-ото Народно събрание

Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…

преди 21 часа