Възпитаници и служители на пазарджишкото Начално училище „Васил Друмев“ откриха благотворителна акция в помощ на 3-годишния Димитър Ганев.
Малкият Митко се бори с рядко генетично заболяване, съобщават от учебното заведение.
Момченцето е едно от трите деца в цяла България със Синдром на Аперт, наричан още Болестта на счупените кукли.
При Митко то се проявява с множество малформации на лицето и крайниците.
Необходими са още няколко операции в чужбина, за да може да се подобри състоянието му и той да има щастливо детство.
Кампанията ще продължи до 21 декември. През това време ще се събират пари в дарителска кутия, която вече е поставена на входа на училището. Събраната сума ще бъде предадена лично на семейството на Димитър Ганев.
Вижте как може да помогнете и вие ТУК.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment