Спорт

Изгониха Станимира Петрова от Световното по бокс в Индия

Състезателката на варненския клуб „Ивайло Маринов“ бе изгонена нюот Световното първенство по бокс в Индия.

След като българският треньор по бокс Петър Лесов бе наказан за невъздържаното си поведение с отнемане на акредитацията му за световното първенство в Индия, неговата възпитаничка Станимира Петрова, също ще може да гледа срещите единствено от трибуните, съобщава bTV.

Причината е остра реплика на боксьорката и обвинение в корупция към официалните лица на Международната федерация.

Скандалът се развихри след загубата на Петрова на четвъртфинал в категория по 57 кг на световното в Индия. Съдиите присъдиха победата на представителката на домакините Соня Чахал по точки с 3:2 (29:28, 28:29, 29:28, 28:29, 29:28).

Така европейската шампионка от 2018 г. отпадна от борбата за медалите. Треньорът ѝ пък изрази бурно несъгласието си, хвърляйки бутилка с вода в близост до ринга, което доведе до санкция.

Отнеха акредитацията на Петър Лесов за световното по бокс заради бурни протести
След мача Петрова заяви: „Съдиите са корумпирани. Резултатът не е справедлив“.

От Федерацията реагираха и отнеха и нейната акредитация.

„Петрова направи неверни и подвеждащи твърдения, свързани с официални лица на Международната федерация“, се казва в съобщението.

Българските представителки със сигурност ще си тръгнат от Индия с един медал, след като Стойка Петрова се класира за полуфиналите в категория до 54 кг. Дали ще спори за злато ще стане ясно в четвъртък (22 ноември).

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Експерти спорят за мерките срещу високите цени на храните

Темата за високите цени на хранителните продукти отново е във фокуса на общественото внимание. Напрежението…

преди 29 минути
  • България

5-годишно дете е в неизвестност край Скриняно, започна въздушно издирване

Край Кюстендил продължава издирването на 5-годишно дете, изчезнало снощи в района на село Скриняно. Сигналът…

преди 44 минути
  • България

Лятото настъпва от неделя с горещини и следобедни валежи

Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на bTV, че валежите в България ще продължат…

преди 59 минути
  • България

Слънчево време днес, с краткотрайни превалявания в Рило-Родопския масив

Днес времето в страната ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и…

преди 3 часа
  • България

20-годишен е задържан за убийството на 16-годишно момиче в Благоевград

Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…

преди 17 часа
  • България

Шофьор прегази легнал на пътя мъж в Монтана, образувано е досъдебно производство

49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…

преди 17 часа