Вицепремиерът Валери Симеонов предлага Министерството на външните работи – МВнР да вземе отношение за такова „унизително определение за България“ по повод изказването на руския президент Владимир Путин.
Симеонов иска да изчака края на ремонтите в София и тогава да се коментира, „струва ми се прибързано да се правят оценки“, обясни той пред БНТ.
Вицепремиерът не е доволен от твърдението на Путин, че „България е слаба и затова е отхвърлила „Южен поток“. Решението на България за спиране на „Южен поток“ е заради опасността да се нарушат правила на ЕС и държавата да претърпи сериозни финансови санкции.
Да се инвестира в тръбопровод и да се чакат такси след 20 или 220 години, е глупаво, има и сериозни икономически основания да се отхвърли този проект, обясни Симеонов.
Според него, не е добре да се прибързва с избор на главен секретар на МВР, като въпросът ще бъде поставен и на коалиционния съвет в Министерския съвет.
Във връзка с избора на Светлозар Лазаров за поста, Симеонов обясни, „че този човек все още носи сериозни негативи от случая с Лясковец, тъй като стана ясно, че цялата операция е по негово разпореждане. Там имаше убит командос. Не знам до къде стигнаха делата и не мисля, че това е подходящият избор“.
В „Обединени патриоти“ са се подписали за сегашната ситуация, не за бъдещи коалиции, коментира вицепремиерът и допълни, че не вижда проблем в това, една от партиите да участва на следващи избори с друго обединение.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Нов доклад на Института за пътна безопасност, цитиран от агенция „Фокус“, разкрива устойчива и адаптивна…
Комитетът по правата на човека на ООН заяви, че България е нарушила правото на свобода…
Две съдебни инстанции са взели окончателно решение за екстрадиция на 15-годишен ученик от София по…
Водач на камион умишлено спря в тръбата за София на тунел „Витиня“ на автомагистрала „Хемус“…
Петима са задържани в полицейския арест през последните четири денонощия за различни прояви, съобщават от…
Около 23:45 часа на 12 април екип на група „Патрулно-постова дейност“ към Районното управление в…
Leave a Comment