Поп звездата Риана е назначена за извънреден и пълномощен посланик на островната държава Барбадос в Карибско море.
Това предават ТАСС, цитирани от Дарик.
30-годишната Риана е родена в Барбадос. На новата длъжност тя ще съдейства на властите за развитието на образованието, туризма и привличането на допълнителни инвестиции в икономиката на Барбадос.
По повод назначението премиерът на Барбадос Миа Мотли каза, че Риана има значителен принос за популяризацията на островната държава в света. „Риана изпитва дълбока любов към нашата страна, която намира отражение в нейната филантропска дейност, особено в областта на здравеопазването и на образованието“, посочи премиерът на Барбадос.
Риана, чието пълно име е Робин Риана Фентли, е деветкратна носителка на наградите Грами. Миналата есен тя беше включена в списъка на най-високоплатените певци на годината на сп. „Форбс“ с приходи от 36 млн. долара.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment